در اين نوشته به شما خواهيم گفت که پلاستيک در هر مرحله از چرخه عمر خود چه خطراتي بر سلامتي ما دارد.  چهار مرحله اصلي در روند پيش از توليد تا رسيدن به دست مصرف کننده در ادامه بررسي شده است با الياف پري همراه ما باشيد.  1. پارچه هاي مصنوعي از سوخت هاي فسيلي توليد مي گردند. بيش از 170 ماده شيميايي در توليد آنها استفاده مي شود که نتيجه آنها سرطان، تاثير عصبي، توليد مثل و توسعه، نقص سيستم ايمني بدن خواهد بو.د لازم است بدانيد که اين سموم داراي تأثيرات مستقيم و مستند بر پوست، چشم ها و ساير اندام هاي حسي، دستگاه تنفسي، عصبي و گوارشي، کبد و مغز است. 

  2. علاوه بر موارد گفته شده در بالا با تبديل سوخت فسيلي به رزين هاي پلاستيکي و مواد افزودني سبب آزاد شدن مواد سرطان زا و ساير مواد بسيار سمي در هوا مي گردد اختلال در سيستم عصبي، مشکلات توليد مثل و رشد، سرطان، سرطان خون و اثرات ژنتيکي مانند وزن کم هنگام تولد از جمله عوارض اين مواد است.

  3. استفاده از اين لباسهاي پلاستيکي سبب بلعيدن و استنشاق مقادير زيادي از ذرات ريز پلاستيک و صدها ماده سمي خواهد شد.

  4.   مديريت پسماند پلاستيکي يعني سوزاندن، گاز رساني و پيروليز سبب انتشار فات سمي مانند سرب و جيوه ، ديوکسين ها ، فورانها ، گازهاي اسيدي و ساير مواد سمي به هوا، آب مي گردد.


مضرات پوشاک پلاستيکي بر سلامتي آينده لباس هاي پلاستيکي 


جايگزين هاي متنوع، سالم تر، کارآمدتر و پايدارتري به جاي لباس هاي پلاستيکي وجود دارد. الياف طبيعي ميتوانند جايگزين بسيار خوبي باشند چرا که هم براي محيط زسيت مناسب هستند و هم براي ما انسان ها. در اين خصوص مطالعه مقاله هايي در زمينه الاف طبيعي و تاثير آن بر انسان و محيط زيست پيشنهاد مي شود. ارگان ها و نهادهاي مختلفي اقدام به توليد، حمايت، گسترش و … استفاده از الياف طبيعي  کرده اند اما اين موضوع هنوز به شکل جدي در بين مردم متداول نشده است و بسياري از کشورها به دليل مشکلات اقتصادي ترجيح مي دهند تا لباس هاي ارزان تر بخرند تا طبيعي و سالم که اين موضوع بايد با آگاهي دادن به مردم در مورد مضرات استفاده از الياف مصنوعي و مزايايي که پوشاک طبيعي بر سلامتي انسان دارد، بازار اين الياف را گسترش داد.
مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

خريد لباس زير زنانه مقالات ارايشي مونيخ سرويس Stephanie خانه اخوان لوله پلي اتيلن ناب زيست Chad maspk Jon Anna